еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Познати бизнисмени, фирми и јавни претпријатија на новата Листа на должници на УЈП

На најновата Листа на должници на Управата за јавни приходи (УЈП) се најдоа неколку јавни претпријатија, како што Македонија пат, комунални претпријатија од Тетово и Гостивар, Македонска радио телевизија, Општина Карпош…, но и приватни фирми како Трансмет, Повардарие, а и познати бизнисмени како Сејдију Бајруш…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Проверете дали сте новата Листа на должници на УЈП

Раст на бројот на граѓани и фирми на новата Листа на должници на УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мерко се откажува од ингеренциите врз Општина Струга и бара Владата да раководи со градот

Редакција

Наставничка и бебе меѓу новозаболените, досега 111 заразени со мали сипаници

Никола Осило

(Видео) Посетата заврши: Со каков подарок од Заев папата Франциск си замина од државата

Редакција