еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Познати бизнисмени и јавни и државни претпријатија на новата Листа на должници на УЈП

И на најновата листа на Управата за јавни приходи (УЈП) се најдоа речиси истите приватни фирми, јавни и државни претпријатија.

На листата се уште е 11 Октомври-Еурокомпозит, комуналното претпријатие од Тетово, винарската визба Повардарие, фирмата Трансмет, скопската Општина Карпош, Македонската радио телевизија, јавното претпријатие Билјанини извори, бизнисменот Сејдију Бајруш…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Раст на долгот на граѓаните и фирмите на новата Листа на должници на УЈП

Нова Листа на должници на УЈП: Проверете дали сте на неа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жителите на Рамни Габер го заклучиле објектот каде што требало да се гласа

Редакција

(ВИДЕО) Се интензивира изградбата на мостот на кој требаше да се врти панорамското тркало

Редакција

Случај „генетски модифициран ориз“: Инспекторатот за земјоделство ја презема контролата

Никола Осило