еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Познати бизнисмени и фирми и јавни претпријатија на новата листа на должници на УЈП

На најновата листа на должници на УЈП на челната позиција е компанијата Отекс, а на истата како и претходните месеци се најдоа неколку јавни претпријатија и државни компани, како Македонска-радио телевизија, Македонија пат, комунални претпријатија од Тетово и Гостивар…

На листата на должници е и Општина Карпош, компаниите Трансмет и 11 Октомври-Еурокомпозит, а на листа се уште е и бизнисменот Бајруш Сејдију…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

На новата Листа на должници на УЈП, 1.859 правни и 2.226 физички лица

Проверете дали сте на новата Листа на должници на УЈП

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата ќе земе кредит за новиот Клинички центар во Ѓорче Петров

Никола Осило

И АРМ ќе добие ново име, кратенката за МАНУ останува

Редакција

Институтот за трансфузиона медицина вработува 50 лица: Се бараат доктори, техничари, сестри…

Никола Осило