еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Стаменковска Стојковски поднесе оставка, ќе биде дополнителен заменик министер

Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ денеска до Собранието поднесе оставка на пратеничката функција.

Стаменковска Стојковски е предложена за дополнителен заменик министер за информатичко општество и администрација во техничката влада, која се очекува да биде избрана до полноќ, по оставката на премиерот Зоран Заев.

МИА/Фото: ВМРО-ДПМНЕ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавила Невенка Стаменковска Стојковски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за заменик министер за информатичко општество и администрација

Koja e Невенка Стаменковска Стојковски, која од ВМРО-ДПМНЕ е предложена за заменик министер за информатичко општество и администрација

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Адвокатот Дуковски: Бојан Јовановски почна да повраќа и колабираше, не беше котактибилен

Редакција

Според „360 степени“: Катица Јанева побарала „форензичко бришење“ на компјутерите

Никола Осило

Клиника за гастроенетрохепатологија: На Бојан Јовановски му беше закажан преглед, но тој не дојде

Редакција