еМагазин
Image default
Македонија

Пратеничката Нола Исмајлоска Старова: Не бев присутна кога го апсеа Сашо Мијалков

Пратеничката Нола Исмајлоска Старова во емисијата „Вин-Вин“ на телевизијата Телма, рече дека не била присутна во хотелот Мериот кога беше уапсен поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков.

Исмајлоска, сепак не прецезираше дали воопшто не била таа вечер во хотелот или само не присуствувала на чинот на апсењето на Мијалков. Рече дека во тоа време била на друго место.

Таа само кажа дека се среќавала со Мијалков и со други обвинети од ВМРО-ДПМНЕ.

Фото: Телма

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

КОД: Кога го апселе Мијалков бил во друштво на пратениците Муковски, Василевски и Нола Исмаиловска Старова

И Мијалков, како Камчев сместен во „хашка соба“ во затворот во Шутка

Паѓаат ли во вода уставните измени по притворот за Мијалков и азилот за Груевски?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Адеми до Милчин: Јас не го негирам постоењето на хотелска градба во Лагадин, или пицеријата кај Чинарот

Редакција

Павле Богоевски за Парадата на гордоста: Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ нема да ги бојкотира претседателските избори, вели Мицкоски

Редакција