еМагазин
Image default
Македонија

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија?

Медиумите на албански јазик шпекулираат дека актуелниот пратеник и потпреседател на СДСМ, поранешниот новинар Мухамед Зекири е можен консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија.

За сега нема никаква реакција од Зекири, СДСМ и ДУИ по оваа информација.

Дали станува збор за пробен балон или за нешто друго ќе биде појасно во текот на месецов, кога би требало да стане појасно кој се ќе биде кандидат за претседател за престојните претседателски избори кои треба да се одржат во март или април.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џафери може да стане претседател на Македонија: Ако нема цензус на претседателски избори, можни нови уставни измени

Заев не сака да биде претседател

Ангелка Пеева Лауренчиќ можен кандидат на ЛДП за претседателските избори

Три сценарија за претседателските избори

Фото: Фејсбук/Зекири

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апелација одлучува по жалбата за „Тенк“: Има ли надеж за Јанкулоска?

Никола Осило

(ВИДЕО) Пендаровски вели дека не го следеле папараци, туку луѓе поврзани со ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Синот на Бучковски не бил вработен во МЕПСО, туку бил привремено ангажиран

Редакција