еМагазин
Image default
Македонија

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев си поднесе оставка

Томислав Тунтев го информираше Собранието дека си поднел оставка како пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ.

Се очекува неговата оставка да биде констатирана на денешната собраниска седница.

Телевизијата 24 објави дека Тунтев поднел оставка, бидејќи ќе раководи со Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Кој ќе дојде на неговото место како пратеник за сега нема официјална информација, а медиумите неофицијално го спомнуваат Рубин Земон.

Нема официјална информација ни кој ќе биде новиот кординатор на СДСМ.

Фото: Фејсбук/Тунтев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Томислав Тунтев стана генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителство ќе ги преземе предметите за кои СЈО ќе се огласи за ненадлежно

Редакција

Антикорупциска ќе го проверува имотот на судиите Панчевски, Вангеловски, Зафировска, Костова и Лаличиќ

Редакција

Поради отсуство на судијата Ставрев, „Монструм“ одложен за 6. мај

Редакција