еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 221.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

По пребројани 221.861 гласачки ливчиња, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 126.410 гласови или 56,98 отсто од гласовите. Силјановска Давкова има освоено 87.881 гласови или 39,61 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Судење за „ТНТ“: Побарано изземање на Катица Јанева од случајот заради „Рекет“

Редакција

Јанева ќе одмара до 15. август, Рускоска одморот ќе го користи во првата половина на месецов

Редакција

Град Скопје ќе дистрибуира топлинска енергија до граѓаните

Редакција