еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 50.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка

По пребројани 54.130, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 34.726 гласови или 64,15 отсто од гласовите.

Силјановска Давкова има освоено 17.645 гласови или 32,60 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: На продажба „Белата палата“ на ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило

Дејан Давидовски, осомничен за „27 април“, со бугарски пасош, уапсен во Шведска

Редакција

Твитерџииите се испокараа за физичкиот изглед на Силјановска, првиот кандидат за претседател на државата

Редакција