еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 527.000 гласачки ливчиња: Пендаровски води пред Силјановска Давковка со разлика од 60.000 гласови

По пребројани 527.476 гласачки ливчиња, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 283.835 гласови или 53,81 отсто од гласовите.

Силјановска Давкова има освоено 225.204 гласови или 42,69 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Лукоил“ го доби тендерот на Собранието за набавка на гориво

Никола Осило

(Галерија) По корона кризата, предлог-место за посета во нашата држава: Етно-куќа Благибог, Мариово

Редакција

„Шпигел“: ЕУ го прекрши ветувањето, политичките последици можат да бидат сериозни

Редакција