еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пребројани 770.000 гласачки ливчиња: Пендаровски има недостижна предност пред Силјановска Давковка

По пребројани 770.601 гласачки ливчиња или над 90 отсто од гласовите, Стево Пендаровски води пред Гордана Силјановска Давкова со освоени 401.637  гласови или 52,12 отсто од гласовите.

Силјановска Давкова има освоено 341.364 гласови или 44,30 отсто.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинителството формира комисија за следење евентуални нерегуларности на референдумот

Редакција

Кирацовски: Не се препознавам во прекарот Кики, Героски со мене направил фаул

Редакција

(Видео + Фото) Заеви на Виенскиот бал во Скопје: Кој се им правеше друштво

Редакција