еМагазин
Image default
Македонија

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со Мицкоски „на негово барање“

Независната пратеничка група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија на барање на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО – ДПМНЕ оствари средба со него во македонското Собрание, соопшти партијата.

На средбата се разговарало за актуелната политичка состојба, ставовите за реформските закони и идните предизвици за Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ел Чека му одговори на Заев: Знам дека те боли што пропадна органзираниот криминал што го имаше во СЈО

Редакција

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: „Талир“ уште еден обид за политички притисок за замолчување на партијата во пресрет на уставните измени

Редакција