еМагазин
Image default
Македонија

Предвремени парламентарни избори: СДСМ води пред ВМРО-ДПМНЕ со 3%, вели Заев

По синоќешната средба со коалиционите партнери во седиштето на СДСМ, премиерот Зоран Заев изјави дека неговата партија според анкети водела пред ВМРО-ДПМНЕ со три проценти поенти.

Тој најави дека кон крајот на октомври или ноемрви во партијата ќе направеле уште едно истражување на јавното мислење.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Кој од коалционите партнери на СДСМ дојде на средба кај Заев

Заев си оди, кој ќе биде новиот технички премиер?

Кои министерства ќе ги земе ВМРО-ДПМНЕ во техничката влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како е правилно: „северномакедонски или македонски„: МНР објави прирачник за медиуми за употреба на новото име

Редакција

Канческа Милевска им се извинува на соседите, роднините и пријателите за синоќешниот собир на „Македонија блокира“ пред нејзиниот дом

Редакција

Германскииот „Стандард“ објави сторија за сапуницата „Рекет“: Живописниот Боки 13 ги тресе Македонците

Никола Осило