еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 12 април

Лидерите на политичките партии на денешната средба кај претседателот Стево Пендаровски, се договорија предвремените парламентарни избори да се одржат на 12 април следната година.

Информацијата ја соопшти премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев.

На средбата кај Пендаровски беше и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на БЕСА, Билал Касами, на Алијанса на Албанците, Зијадин Села, на Алтернатива, Африм Гаши и на лидерот на ДПА, Мендух Тачи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев ќе поднесе оставка на 3 јануари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Макрон по блокадата: Иднината на Македонија и Западен Балкан не мора да биде во ЕУ

Никола Осило

Жбогар: „Рекет“ не влијае на европерспективата, да се најде решение за иднината на СЈО

Редакција

Димитров: Парадокс е земја-членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик

Редакција