еМагазин
Image default
Локално

Прегазил двајца пешаци во Струмица и побегнал

На 23.01.2020 во 14.30 часот на крстосница од бул.„Маршал Тито“ и ул.„Ленинова“ во Струмица, едно возило удрило во пешаците М.Б.(61) од Радовиш и В.А.(57) од Струмица, по што го напуштило местото, информира МВР.

Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила В.А., а со телесни повреди се здобила М.Б., по што биле пренесени во болницата во Струмица за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Струмица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кривични пријави за полицајци кои претепале момче од Охрид

Никола Осило

Кавадарчанец приведен по физички напад врз полициски службеник

Редакција

Во Кавадарци отстранет од работно место возачот на болничко возило кој возел под дејство на алкохол

Редакција