еМагазин
Image default
Македонија

Прекин на сообраќајот кон Косово утре и задутре

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека поради изведување наградежни работи  на магистралниот пат Скопје – Приштина, поточно од косовскиотграничен премин (Хани Елези-  Качаник) ќе биде во прекин сообраќајот во  двата правци за влез и излез од Косово и тоа на 07.12 (четврток) во времето  од 09:00 до 12:00 часот иод 14,00 до 17,00 часот и на ден 08.12.(петок) во времето од 07,00 до 17,00 часот.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Рускоска: Интерпол не сака да објави потерници за Груевски и Бошковски

Редакција

Преслушани 80 „бомби„: Судењето за „Титаник“ продолжува на 26 ноември

Редакција

СЕММ: Недозволиво е дрско однесување на владини претставници кон медиумски работници

Редакција