еМагазин
Image default
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Прекрасна фото-галерија: Срните на Пелистер „научија“ да позираат

Македонија може да се гордее со многу природни богатства, а едно од нив е Националниот парк Пелистер во кој освен ретки видови растенија има и голем број животни.

Убавините на Пелистер ги доловуваат фотографиите објавени на Фејсбук страницата на Националниот парк на кои можат да се видат голем број срни.

„Научивме да позираме“, напишаа на шега од Националниот парк под постот во кој се објавени дел од фотографиите.

Фото:Фејсбук/Национален парк Пелистер

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почна летното сметање на времето: Стрелките на часовникот се поместија за еден час понапред

Редакција

Собранието распиша тендер за агенција за хотелско сместување „тежок“ 211.000 евра

Никола Осило

По апсењето на Асанж: Што објави „Викиликс“ за Црвенковски, Груевски, Глигоров, Димитров…

Никола Осило