еМагазин
Image default
Бизнис

Преполовен прометот на Македонската берза

Вкупниот промет на Македонската берза во април годинава изнесувал 458 милиони денари, што е двојно помалку отколку претходниот месец кога вкупниот промет изнесувал 995 милиони денари, покажува најновиот билтен за април, објавен на берзата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акции од Македонската берза со најголем пораст и пад на вредноста

Детален преглед: Кои се десетте најтргувани акции на Македонската берза?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Комерцијална, НЛБ и Шпаркасе банка од денеска ќе вршат исплати на пензиите

Редакција

„Аутомакедонија“ оствари добивка од 13 милиони денари за девет месеци

Никола Осило

Бизнисот со канабис во Македонија „цвета“

Редакција