еМагазин
Image default
Бизнис

Преполовен прометот на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за август, годинава во кој може да се забележи драстичен пад на прометот во однос на претходниот месец.

Имено, во јули вкупниот промет на берзата во август изнесувал изнесувал 798,2 милиони денари, што е намалување за 57,8 отсто во однос на јули кога берзата остварила промет од 336,1 милиони денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детален преглед: Кои се компаниите со најголем пораст и пад на вредноста на акциите?

Акциите на Макпетрол, Алкалоид и Комерцијална банка најтргувани на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Анѓушев: Бараме учество во нуклеарната централа Белене, рано е да се зборува за проценти

Никола Осило

Агенцијата „Спид“ го доби тендерот на Владата за привремени вработувања вреден 150.000 евра

Никола Осило

Листа на должници на УЈП: Колку и должи Бајруш Сејдиу на државата?

Редакција