еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Преполовен прометот на Македонската берза

Македонската берза го објави билтенот за ноември од кој може да се види дека има драстично намалување на прометот во однос на претходниот месец.

Имено, во ноември на берзата бил остварен промет од 356,2 милиони денари, што е за 50,1 отсто помалку во однос на октомври кога прометот изнесувал 715,1 милиони денари.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Топ пет најтргувани акции на Македонската берза

Топ пет aкции на Македонската берза со најголем пораст

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Собранието го донесе ребалансот на буџетот за 2018 година: Повеќе пари за општините, за да излезат од долгови

Редакција

(Галерија) Мицкоски со Силјаноска, Бети со Рангелова и Димовски: Кој се дојде на коктелот на ЕУ за денот на Европа

Редакција

Само ЕВН и ЕЛЕМ доставија понуди за Универзален снабдувач

Редакција