еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Пресуди за „крвавиот четврток“: Чавков осуден на 18 години затвор, Нинџа на 8 години, Игор Дурловски е ослободен…

Кривичниот суд денеска под обвинение за терориристичко загрозување на уставниот поредок за настаните на 27 април во Собранието ги осуди Митко Чавков (18 години), Душко Лазаров (15 години), Горан Ѓошевски-Леви (15 години), Митко Пешов (15 години), Оливер Поповски (13 години), Мунир Пепиќ (15 години), Абдуљфета Алими (7 години), Оливер Радулов (10 години), Јане Ченто (15 години), Игор Југ (12 години), Александар Василевски-Нинџа (8 години), Никола Митревски-Кољо (15 години), Младен Додевски (12 години), Горанче Ангеловски (12 години), Влатко Трајковски (15 години) и Вилијам Михајловски (14 години).

Игор Дурловски е ослободен од обвинението.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Да не ги помилуваа 300 години ќе беа“: Твитер за пресудите за 27. април

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гужва„ во Обвинителството за распит за „Рекет“, првоосомничениот Боки 13 се уште неповикан

Редакција

Грчката авиокомпанија „Ејџијан Ерлајнс“ го повлекла барањето за летови од Атина до Скопје

Редакција

Хан: Имам сознанија за закани кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои се за уставни измени

Никола Осило