еМагазин
Image default
Локално

Претепан градежен инспектор при контрола на дивоградба во Чаир

На 08.05.2019 година околу 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Серава“ две непознати лица со разни предмети му нанеле повреди на Џ.И.(47) од Скопје – вработен како градежен инспектор во општина Чаир, инфофмира МВР.

Според пријавеното, Џ.И. вршел контрола на објект во изградба за кој немало соодветна документација за градба, при што бил нападнат од двете лица. На Џ.И. му била укажана помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тројца тепале скопјанец на скопскиот аеродром

Никола Осило

Почина 19-годишното момче од Сараќино кое беше повредено во сообраќајка на 16 јануари

Редакција

Бојкот на наставата во скопско училиште, откако за директор е поставен Албанец

Редакција