еМагазин
Image default
Локално

Претепан скопјанец: Го пронашле во бесознание во близина на диско во Градски парк

На 07.06.2019 година во 01.05 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во близина на дискотека во Градски парк во Скопје, на улица бил пронајден И.А. (38) од Скопје, кој лежел во бесознание со повреди од претходен физички напад, информира МВР.

Со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје, каде му биле констатирани тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претепал обезбедувач во ноќен клуб во Битола

Никола Осило

Кумановец од граничниот премин Табановце директно во затвор

Никола Осило

Скопје во 21 век: Коњ со запрежна приколка „си пасе“ во центарот на градот

Никола Осило