еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пријавил и трактор: Каков имот поседува министерот за земјоделие Димковски

На веб страната на Државната комисија за спречување на корупција е објавен анкетниот лист на новиот министер за земјоделие, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски.

еМагазин го разгледа истиот.

Каков имот пријавил?

Во неговиот анкетен лист на свое име пријавил куќа во Куманово од 161 метри квадратни, проценета на 2,7 милиони денари, која ја добил како подарок.

Како личен имот навел и објект од 122 метри квадратни, проценет на околу 1 милион денари, но не навел за што се работи, а истиот исто така го добил како подарок.

Има и земјиште добиено на подарок, а вози Тојота Јарис.

На име на родителите пак пријавил трактор и 10.870 евра депозит.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шефот на кабинетот на бившиот министер Николовски, Трајан Димковски е новиот министер за земјоделство

Има стан во Австрија и кредит од 12,9 милиони денари: Каков имот пријавил министерот Насер Нуредини

Детален преглед: Министерката Нина Ангеловска нема сопствен стан, но чува околу 300.000 евра во банки

Фото: Фејсбук/Димковски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Symphony пристигна: Погледнете ја канцеларијата во Скопје во која би сакале да работите

Никола Осило

Никола Груевски еден од „понеработливите“ пратеници

Никола Осило

Во Македонија за прв пат повеќе излекувани, отколку заболени од коронавирусот

Редакција