еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Пријавила само два кредити и кредитна картичка: Каков имот има заменик министерката Славјанка Петровска

еМагазин прв го објавува анкетниот лист на заменик министерката во Министерството за внатрешни работи, Славјанка Петровска, кој го доставила до Антикорупциската комисија.

Каков имот пријавила

Според нејзиниот анкетен лист, таа на свое име нема недвижен имот, а пријавила само два кредити, од 250 илјади денари, кој треба да го врати до 2026 година и од 600 илјади денари, кој треба да го врати за две години.

На свое име пријавила и кредитна картичка на која има 159 илјади денари.

Целиот нејзин анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОРТРЕТ: Која е Славјанка Петровска, заменик министерката за внатрешни работи

Каков имот пријавила Гордана Димитриеска Кочоска, дополнителниот заменик министер за финансии

Каков имот пријавила новата министерка Рашела Мизрахи

Каков имот пријавил новиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Пендаровска и сопругите на амбасадорите на ручек кај Жбогар

Редакција

(Фото) Знамето на НАТО кренато пред Влада

Редакција

Истрагата за смртта на планинарите Калина и Александар тапка во место: „Трансверзалец“ и понатаму организира тури на планини

Редакција