еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанец бегајќи од полицијата фрлил ќеса со марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.У.(27) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информира МВР.

На 09.07.2018 година околу 21.00 часот во Прилеп на улица ,,Васил Главинов“, при преземање на службени дејствија од полициски службеници, пријавениот од патничко возило фрлил кеса со марихуана.

Фото: МВР

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Станари се евакуираат од станбениот комплекс во ТЦ „Скопјанка“ поради присуство на непозната материја

Редакција

Скопјанец пукал кон „Мерцедес“

Никола Осило

Прилепчанец пронајден починат во река

Никола Осило