еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанец претепал сограѓанин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Џ.О.(58) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“, информира МВР.

На 08.02.2019 година во Прилеп, пред домот на пријавениот, по претходна вербална расправија, тој физички го нападнал М.С.(42) од Прилеп и му нанел тешка телесна повреда.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со закана со пиштол ограбиле бензиска пумпа во Скопје

Никола Осило

Со фалсификувани евра платиле цех во кафана во Гостивар

Никола Осило

Со пиштол се заканувал среде дискотека во Тетово

Никола Осило