еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанец пронајден починат во река

На 23.09.2018 година околу 16,00 часот било пријавено дека на место викано “Подводенци“ – Прилеп, во водите на локалната река пронајден бил починат О.Н. (67) од Прилеп, информира МВР.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без видливи траги на насилство. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Прилеп. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Скопјанец почина по „тумбање“ на автопатот Гевгелија-Скопје

Никола Осило

Го уапсиле на граница по барање на Интерпол

Никола Осило

Вработена во казино на „Партизанска“ бесплатно делела кредити за рулет

Никола Осило