еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанец со метална прачка „се расправал“ со соседите

На 05.10.2018 година во 16,20 часот во Прилеп, С.Т. пријавил дека на улица „Савка Манеска“, пред сопствената куќа бил физички нападнат од страна на неговиот сосед К.К.(58), со удари со метална патерица, информира МВР.

По физичкиот напад, според пријавеното, К.К. се упатил кон домот на оштетениот, ја скршил влезната врата и го нападнал и С.Х. Сторителот е приведен во Полициска станица Прилеп, по наредба на Јавен обвинител од истиот е одземена ловна пушка и патрони. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ЈСП ќе сообраќа по вообичаен зимски возен ред, независно од продолжување на распустот

Редакција

Кривични пријави за двајца малолетници што запалиле палма пред клиниката „Жан Митрев“

Редакција

„Маргини“: Инцидентот со девојчето е резултат на долгогодишно игнорирање на насилството во училиштата

Редакција