еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанец со „Пежо“ удрил во шестгодишно дете

На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во шестгодишно дете од Прилеп, информира МВР.

Детето се здобило со тешки телесни повреди и му била укажана помош во Градската болница Прилеп. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Уапсен дилер од Штутгард во Куманово

Никола Осило

Пет лица под истрага за насилството во Шуто Оризари: Еден од нападнатите полицајци со повреди опасни по животот

Редакција

Драма во Идризово: Почина затвореник од Кавадарци по обид за бесење

Никола Осило