еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанка домот го претворила во аптека за „Трамадол“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р.(50) од Прилеп поради постоње основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет на штетни средства за лекување“, информира МВР.

На 20.07.2018 година во полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената во Прилеп и пронашле 281 лента со таблети „Трамадол“ од 50 милиграми.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ученик споделувал компромитирачки фотографии од соученичка

Никола Осило

Тешко повредена 16-годишна девојка при „тумбање“ на автопатот Скопје-Тетово

Никола Осило

Со „БМВ“ и бегале на полицијата и ги навредувале полицaјците кога ги запреле

Никола Осило