еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанка почина во пожар

На 23.12.2018 година околу 20,00 часот во Прилеп на улица „Митко Цветановски“ во куќа сопственост на М.К.(82) избувнал пожар, информира МВР.

Пожарот е изгаснат од страна на Противпожарна екипа. Во куќата пронајдена е почината М.К., а смртта настапила најверојатно од задушување со чад. Извршен е увид на местото на настанот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Триесет години љубов во една фотографија од Зоолошката градина во Скопје

Редакција

Момче влегло во Вардар да се разлади кај демиркаписко Бистренци и не се вратило, се трага по него

Редакција

Пожар во куќата ги разбудил додека спиеле

Никола Осило