еМагазин
Image default
Локално

Прилепчанка тешко повредена откако зетот ја турнал по скали

На 22.03.2019 година околу 18,30 часот било пријавено дека во Прилеп на улицата “Адем Адемоски“ В.П.(77) се обидела да влезе во куќата на нејзината ќерка К.Н. и зет Љ.Н. и по кратка вербална расправија со нејзиниот зет кој не ја пуштал да влезе, во еден момент ја турнал и паднала на скалите пред влезната врата од куќата, информира.

Од падот се здобила со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Општата Болница-Прилеп. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Опожарено „БМВ“ во Скопје, покрај него настрада и „Фиат Пунто“

Никола Осило

Скопјанец наседна на измамата со огревни дрва

Никола Осило

Семејно насилство во Кочани: Татко со нож ја „завршил“ караницата со синот

Никола Осило