еМагазин
Image default
Бизнис

Прилепски Мермерен комбинат оствари добивка од 134 милиони денари за три месеци

Мермерен комбинат АД Прилеп во првиот квартал 2019 година оствари добивка од 134,8 милиони денари, што е намалување во однос на истиот период минатата година кога добивката на компанијата изнесувала 281.357.000 денари, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Живко Мукаетов купи 723 акции од Алкалоид

Никола Осило

Групацијата Балфин и Комерцијална банка ја преземаат Тирана банка од Пиреус банка

Редакција

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството вработува 28 лица, плата до 31.323 денари

Никола Осило