еМагазин
Image default
Бизнис

Прилепски „Тутунски комбинат“ во загуба од 48,5 милиони денари

„Тутутнски комбинат“ АД Прилеп во првите три месеци од годинава оствари загуба од 48,5 милиони денари, што е продлабочување на резулатот во однос на истиот период претходната година кога компанијата имала загуба од 47,5 милиони денари, покажува билансот на успех на компанијата објавен преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Фершпед“ оствари добивка од 4,2 милиони денари

Никола Осило

Пендаровски на Самитот „Македонија 2025“: Младите мора, првата шанса за успех да ја добијат дома

Редакција

„Стандард и Пурс“: Потврден кредитниот рејтинг на Македонија „ББ-“ со стабилен изглед

Никола Осило