еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Пример за почит: „Revija bar&food“ бара да вработи лице со Даунов синдром

Во Македонија е вистинска реткост да се најде оглас за работа во кои се поттикнува да се пријават лица со Даунов синдорм и попреченост и за тоа го истакнуваме позитивниот пример на „Revija food&bar“ лоциран во Лептокарија.

„Ги охрабруваме лицата со Даунов синдром и попреченост и да се јават на нашиот оглас! Трудот, желбата и волјата за работа не познаваат разлики. Нашиот тим има потреба од амбициозна личност, а насмевката, желба за работа и позитивна енергија се нашите критериуми!“, пишува во повикот за работа.

Фото: Фејсбук/Revija food&bar

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фондот за здравствено осигурување вработува, плата до 32.835 денари

Никола Осило

Министерството за одбрана ќе потроши 6 милиони денари за привремени вработувања

Редакција

Истрага „Пропаганда“ на СЈО: Како се ширела „пропагандата“ на Груевски со пари на граѓаните

Редакција