еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Притвор од 30 дена за државниот секретар Јахи Јахија

Основниот суд во Скопје му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, Јахи Јахија.

Мерката притвор е изречена поради опасност од бегство и поради можноста да го повтори делото.

Јахија е обвинет дека наместил тендер вреден 1,1 милион евра и за тоа зел поткуп од околу 40.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Детали за апсењето на државниот секретар: Јахи Јахија зел мито од 37.930 евра

Уапсен државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Османи: Само јас имам 100 братучеди, дали тоа значи дека сите тие додека трае мојот мандат не смеат да се вработуваат

Редакција

„Њујорк тајмс“: „Посетата на Папата сигнал за крај на тридецениската меѓународна изолација на Северна Македонија“

Никола Осило

(ВИДЕО) Потресни снимки од земјотресот во Албанија, неофицијално има и жртви

Редакција