еМагазин
Image default
Локално

Притвор за маж кој силувал 15-годишно девојче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава  против Џ.Б.(52) од село Чајле, гостиварско, бидејќи во текот на 2018 година извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка од гостиварско село, информира МВР.

Пријавениот Џ.Б. бил лишен од слобода и одредена му е мерка притвор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Изменет сообраќаен режим: Еве кои улици ќе бидат затворени

Редакција

Ученички од основно училиште консумирале екстази на екскурзија и се однесувале агресивно

Редакција

Го претепал со стап по глава

Никола Осило