еМагазин
Image default
Македонија

Притвор за полицаецот-убиец од Битола

Судија на претходна постапка при Основниот суд Прилеп на Е.Т.(24) од Битола му одреди мерка во траење од 30 дена. Притворот ќе се извршува во Казнено поправната установа Затвор Скопје, информира МВР.

Вчера (15.09) Надворешната канцеларија за криминалистички работи поднесе кривична пријава против Е.Т. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, казниво по член 123 став 2 точка 4 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јохан Тарчуловски: Ако гласам за уставните измени, нека бидам убиен

Редакција

(Фото) Ахмети со двоглав орел честиташе за Законот за јазици

Редакција

Министерство за правда го демантира Мицкоски: Амандмани за Законот за јавно обвинителство не се доставени

Редакција