еМагазин
Image default
Македонија

Приведен Андреа Поповски, поранешен в.д. директор на Централен регистар

За случај на Управата на финансиската полиција, за кој засега не се откриваат повеќе детали, денеска е приведен поранешниот в.д. директор на Централен регистар, Андреа Поповски.

Медиумите пренесуваат дека за случајот има и други осомничени, кои не се приведени.

Поповски е кадар од ВМРО-ДПМНЕ и беше директор на Централен регистар од 2014 до 2017 година.

Повеќе детали за случајот од Финансиската полиција најавуваат за утре.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Најдоцна до март пресуда за Сашо Мијалков и Мендух Тачи за „Титаник2„ на СЈО

Редакција

Чавков: Нема правник, нуту граѓанин, кој нема сомнеж за амнестијата

Редакција

(Видео) И партиите знаат да се „зезаат“: ВМРО-ДПМНЕ го пречека портпаролот на СДСМ со микс „Каде е син ми Костадин“

Никола Осило