еМагазин
Image default
Локално

Приведен дебарчанец: Кршел и ги вознемирувал гостите во кафана во Дебар и на крај изел ќотек

На 08.09.2019 во 23,15 часот во Полициска станица Дебар бил приведен А.Р.(39) во Дебар поради нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка во угостителски објект на улица“8-ми Септември“ во Дебар, информира МВР.

Истиот ден во 22,30 часот полициски службеници излегле на местото на настанот постапувајќи по претходна пријава од Д.Ј.(28) од Дебар, и било констатирано дека во угостителскиот објект дошол А.Р. заедно со Б.К. при што почнал да крши и да ги вознемирува присутните лица, по што А.Р. бил физички нападнат од К.Р.

Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Општина Сарај ниту ќе ги легализира, ниту ќе ги урива дивите платформи на Матка

Редакција

Претепан скопјанец: Го пронашле во бесознание во близина на диско во Градски парк

Никола Осило

Кривична пријава за битолчанец што преку Фејсбук упатил закани по живот

Никола Осило