еМагазин
Image default
Локално

Приведен дрвокрадец од Кичево кој нападнал шумски полицајци

На 19.11.2019 околу 18.00 часот на влезот од Шумската полициска станица во Кичево од слобода бил лишен Б.В.(21) од Кичево, поради тоа што физички нападнал вработени во Шумска полиција кои преземале службени дејствија – одземање на товарно возило со бесправно исечени дрва, информира МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Браво за МВР: Казнети над 100 несовесни возачи на мотори и автомобили за неколку часа

Никола Осило

Опожарен и ограбен угостителски објект во Скопје

Никола Осило

Едукативниот караван на ДИК посети 12 градови

Редакција