еМагазин
Image default
Македонија

Приведен Емил Јакимовски кој им се закануваше на новинарките Јорданова и Коровешовска

Поранешниот вработен во Централниот регистар, Емил Јакимовски кој изминатиов викенд упати закани и навреди кон новинарките Мери Јордановска и Искра Коровешовска е приведен и во моментов со него се води разговор во полициска станица.

Тој бил приведен поради пријава против него за семејно насилство и полицијата соработува со Основно јавно обвинителство – Скопје.

Освен новинарките Јордановска и Коровешовска во јавноста потоа се откри дека тој упатувал заканувачки пораки и кон градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев како и кон директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска – Јанковски, која му врачи отказ на Јакимовски поради суштествени повреди на одредбите од Колективниот договор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Отказ за вработениот во Централен регистар, кој им се закануваше на новинарките Јордановска и Коровешовска

Централниот регистар ги осуди заканите на нивен вработен кон новинарката Мери Јордановска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фазлиу реагира на кривичната од Финансиска полиција: Се бара криминал таму каде што не му е место, а се затвораат очи таму каде што и слепиот го гледа

Редакција

Вечерва прво ТВ соочување во вториот круг на Силјановска и Пендаровски на МРТВ

Редакција

Врховниот командант на АРМ, претседателот Иванов не беше на церемонијата за подигање на знамето на НАТО

Редакција