еМагазин
Image default
Локално

Приведен Германец кој „залутал“ во воената касарна во Петровец

На 20.08.2019 во 17.30 часот во Полициското одделение Петровец, од касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец било пријавено дека кај нив бил задржан К.М.О.В.(22) од СР Германија, кој влегол во кругот на касарната, информира МВР.

Тој изјавил дека залутал следејќи ги насоките од ГПС уредот. Лицето било приведено во Полициското одделение Петровец за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Доживотен затвор за девојката од Дебар која ги уби родителите и малолетната сестра

Редакција

МВР поднесе кривична пријава против двајца рекетари од Охрид

Никола Осило

Трагедија: Двајца млади од Кочани загинаа на автопатот Скопје-Велес

Никола Осило