еМагазин
Image default
Македонија

Приведен гласач во кумановско Тромеѓе, го сликал гласачкото ливче

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа, кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија (ОИК) Куманово.

За случајот, како што додаваат оттаму, е во тек подготовка на записник.

Случајот го потврдија и од Министерството за внатрешни работи од каде информираат дека настанот се случило во 16 :49 часот, кога лицето со иницијали М.Д., на избирачкото место 1080 во село Тромеѓа со мобилен телефон го сликало гласачкото ливче, по што бил приведен во СВР Куманово.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Први случаи на заболени со коронавирусот во Струмица и Гевгелија

Редакција

Филипче го разреши Ваљон Беља, економскиот директор на Клиниката за гинекологија

Редакција

Полициски час од денеска од 16 до 5 часот, движење само по двајца

Редакција