еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен градоначалникот на Демир Хисар

Градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски е приведен во полициска станица на информативен разговор, јавува МИА.

Извори од истрагата информираат дека Стојановски е во полициска станица во врска со видеото што го објави Лидер, на кое тој им се заканува на вработени во училиштата дека ги прислушува нивните телефонски разговори.

Повеќе детали се очекуваат од Министерството за внатрешни работи во текот на утрешниот ден.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Груевски се јави со цитат од Шопенхауер: „За да се признае туѓата вредност, треба да се има и сопствена“

Никола Осило

(Видео) Заев, Шекеринска и Џафери на адреналинско-воена екскурзија на носачот „Хари С. Труман“

Редакција

Боки 13 хоспитализиран во ГОБ „8 Септември“, му се врши дијагностички преглед

Редакција