еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен, па пуштен личниот возач на Али Ахмети, возел со регистарски таблички од друго возило

Припадници на полициските „Алфи“ пред неколку дена го привеле возачот на претседателот на ДУИ, Али Ахмети во полициската станица во Карпош. По разговорот бил пушен.

Според полицијата, тој е приведен поради сомнение дека автомобилот „ауди„ кој што го возел, има регистарски ознаки од друго возило.

„На 25.12.2018 година во 21,40 часот во полициска станица Карпош е приведен Ш.И.(44) од село Зајас, Кичевско, поради сомнение дека на автомобилот „ауди” кое го управувал има регистарски ознаки од друго возило. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот”, стои во билтенот на МВР.

Информацијата ја објави порталот Алмакос.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ ќе ги отворат „картите“: Избори или промена на Уставот

Редакција

Обвинителство поведе истрага за застрелувањето на Ваљон Беља: Три лица приведени, едно во бегство

Редакција

(Видео) Индија ја откри највисоката статуа во светот: Два пати повисока од „Статуата на слободата“

Никола Осило