еМагазин
Image default
Локално

Приведен пијан Холанѓанец: Ги малтретирал стружани сред градското пазариште

На 28.10.2018 година во 10.40 часот во Полициската станица Струга бил приведен Ф.О.О.(39) од Холандија поради тоа што во алкохолизирана состојба го нарушил јавниот ред и мир и ги вознемирувал граѓаните пред маркет во градското пазариште, информира МВР.

Тој бил задржан во полициската станица за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведена струмичанка што направила хаос на скопскиот аеродром

Никола Осило

(Фото) Скопјани принудени да се прекачуваат преку лошо паркирани автомобили

Никола Осило

Трагедија во Скопје: Почина жена, а тешко е повредено тригодишно девојче

Никола Осило