еМагазин
Image default
Македонија

Приведен поранешниот градоначалник на Демир Капија и претседател на Советот на општината

Четири лица од Демир Капија, меѓу кои и поранешен градоначалник и претседател на Советот на општината, се приведени денеска на информативен разговор во Финансиската полиција.

Од Управата за финансиска полиција за МИА потврдија дека лицата се приведени и дека се врши информативен разговор и оти по разговорот во соработка со Основно јавно обвинителство ќе се одлучи за понатамошна постапка.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Балистичари вкрстено ќе бидат испрашувани за „Монструм“

Редакција

(Аудио) Нови аудио-снимки на „Јутјуб“: Со Сашо Мијалков расчистив се, нема да дозволам да ми го газат достоинството

Редакција

Шилегов до Груевски: „Пливај мали!!! Ауууу, Маџарска нема море“

Редакција