еМагазин
Image default
Локално

Приведен прилепчанец кој алкохолизиран ги вознемирувал граѓаните

На 19 јули во 04.05 часот на булевар „Гоце Делчев” во Прилеп, полициски службеници го привеле лицето Х.Р.(36) од Прилеп поради тоа што под дејство на алкохол го нарушувал јавниот ред и мир и ги вознемирувал граѓаните, информиа МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Германец пронајден починат во стан на улица „Јордан Мијалков“

Редакција

ЈСП „Скопје“ ги демантира објавите за натепани патници од страна на возачи и контролори

Редакција

Двe момчиња од Бангладеш повредени во превртеното возило со мигранти

Никола Осило